Callin boxing

boxing boxing

Integralną częścia każdego produktu powinno być opakowanie. Niejednokrotnie przecież to właśnie ono stanowi o decyzji zakupowej. Na szczęście w przypadku produktow dostępnych online jest inaczej, ale mimo to, pudełko fajne i spójne powinno być.

Jakoś w 2016 po zakupie beaconów zdałem sobie sprawę, że fajne pudełko robi swoje. Zobacz tutaj Tamto zainspirowało mnie do stworzenia podobnego.  Koszt produkcji takieto pudełka sprowadził mnie szybko na ziemię, gdyż za sam projekt pudełka krojonego na miarę policzono mi duże pieniądze. Poza tym miminalny nakład wynosił 1000 sztuk więc pomyślałem, że tak to sie nie uda. Przecież to tylko tektura. 

Wiedziałem, że potrzebuje opakowania, które utrzyma w całości produkt wraz z zasilaczem, tak żeby się nie przemieszaczały względem siebie. O żadnych piankach, styropianach nie chciałem słyszeć, więc postanowiłem, że na dnie kartonu przykleję takturę falistą z wyciętym kształtem produktu i zasilacza. Na szczeście wybór gotowcyh pudeł tekturowych  w intenecie jest ogromny. Wystarczyło, że wybrałem ze sklepu internetowego opakowanie które zmieści to co chcę zmieścić, a nadmiarem wolnego miejsca nie będę się przejmował,  bo dolna tektra falista utrzyma produkt w niezmienionej pozycji.

Proces produkcji wygląda tak:

Jednak decudując się na pudełko gotowe, takie które się składa to należy się liczyć z faktem, że będzie ono tekturowe, bez nadruków. Na szczęscię w przypaku mojego projektu im bardziej surpwe pudełko tym lepiej, dlatego kilka naklejek z logo dostępnych online załatwia sprawę, a koszt jest śmiesznie mały. 

boxing 1

Co do procesu wycinania tektury, to naleźy powiedzieć, że linijka, ołówek automatyczny, ostry nóż np. do tapet lub skalpel no i oczywiscie tektura wystarczą do pełnego sukcesu. Oczywiście trochę wprawy trzeba nabrać, ale samo wycinanie jest proste i przyjemne, a przy odrobinie wprawy efekty są na prawdę dobre. A koszt jednostkowy jedego pudełka to ok 60 groszy + 15 minut pracy.

boxing 2


Opublikowano: 20 stycznia, 2020 przez Pan z Pogodna

Leave a Reply